נבחרו על ידי הקוראים Chosen by readers

יום שבת, 30 בדצמבר 2017

What Kind Of Radiation Detection Devices Am I Using - אילו מכשירי מדידת קרינה אני משתמש

לאחר שקוראים רבים אהבו את הכתבה שלי על קניית מכשירים לגילוי קרינה: https://terrorkrina.blogspot.co.il/2017/12/a-little-more-about-radiation-detection.html

קיבלתי שאלות לגבי מכשירים לגילוי קרינה שאני משתמש.

1. מה הוא המכשיר הקטן שאני משתמש לגילוי קרינת ניטרונים?
מדובר על מכשיר מסוג Thermo EPD-N2. זה דוזימטר מקצועי המשמש מקצוענים שעובדים במתקנים גרעיניים כגון כורים. המכשיר כולל גלאי נצנוץ לגמא וניטרונים. הוא מסוגל לגלות קרינה גמא, ניטרונים (מהירים וטרמליים - כאשא שעברו האטה ואיבדו אנרגייה כאשר חדרו דרך מכשול). במכשיר מודד בנפרד מנה מצטברת של קרינה וגם קצב מנה אקוויולנטי. במקרה של חריגות הוא מפעיל אזעקה. למשל במקרה הבא האזעקה הצילה את אבא שלי (אפשר לראות סירטון):
http://terrorkrina.blogspot.co.il/2015/03/alarm-which-saved-my-fathers-life-again.html
דוזימטר מקצועי הזה נועד כדי לשאת אותו על הגוף במקומות שיש בהם סכנה לחשיפת קרינה. במקרה שלנו אנחנו צריכים לשאת אותו כל הזמן כי בכל מקום אנחנו נחשפים לנות קרינה.

על ידי הוספה של כל דוזימטר כזה נוסף, אנחנו קולטים הרבה יותר תקיפות קרינהך לכן מתעדים מנות קרינה הרבה יותר גדולות. זה קורה בגלל שכל מכשיר לגילוי קרינה כולל הסתברות סטטיגטית מסויימת לקלוט את שטף הקרינה. הוספת כל דוזימטר נוסף מגדילה את הסיכוי הזה. זה קורה בגלל שנשק קרינה המשמש לתקיפה נגדנו הוא ממוקד ובגלל שהתקיפות מבוצעות מכיוונים שונים.

2.    מה הוא מכשיר גילוי קרינה מקצועי בצורת "בננה" שאני משתמש בו?
מדובר על מכשיר מסוג Thermo FH 40 G-L. זה מכשיר מדידת קרינה מקצועי המבוסס על שפופרת פנימית מסוג גלאי פרופורציונלי (עיקרון דומה כמו שפופרת גייגר, רק רמת דיוק גבוהה מאוד). המכשיר יכול לעבוד עם גלאים חיצוניים ו/או גם גלאי פנימי שלו. במכשירים מסוג זה משתמשים למשל במשרד הגנת הסביבה הישראלי.

After my readers liked the following article about buying radiation detection devices: 

I received questions about radiation detection equipment that I'm using.

1. What is that small device I'm using for detecting neutrons?
This is a Thermo EPD N-2 dosimeter, it is being used by professionals as personal dosimeter in nuclear facilities, such as reactors. It consists of scintillation detectors for  Gamma and Neutrons. It is able to detect Gamma and Neutron radiation (fast neutrons and thermolized - which were slowed down when penetrated obstacles). It measures the accumulated dose separately for Gamma and neutrons, and dose equivalent rate (DER). For example in this case alarm saved my father's life (you can see the clip):
This small professional personal dosimeter is made for carrying all the time on you in areas with radiation hazard. In our case we must carry it all the time on us because we are getting radiation doses everywhere.

By adding every dosimeter,we are able to capture more radiation attacks, and record much larger total dose. This is happening because there is only a statistic probability for each dosimeter to capture the radiation flux. This probability getting better when having more of these dosimeters. This is happening because radiation weaponry which is used for attacking us has a focused beam and attacks committed from different directions.

2. What is this professional "banana" shaped unit I'm using?
This is Thermo FH 40 G-L. It is professional radiation meter with internal proportional counter tube (similar principle to GM tube, but by far more precise). it is able to work with external and/or internal detectors. I'm using the internal detector. These units are used for example by Israeli ministry of environmental protection.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה