נבחרו על ידי הקוראים Chosen by readers

יום שני, 24 באפריל 2017

Where The Next Holocaust Is Going To Happen - היכן תקרה השואה ההבאה

אנשים רבים ומדענים ידועים בכל העולם שואלים את השאלה: האם אפשרי למצוא אנשים שבתמורה למשהו יסכמו לפגוע ביהודים – בידיעה שהעם הזה שרד את השואה.
כפי שהראה הניסוי של מילגרם, האנשים שכפופים לשלטון מסוגלים לעשות זאת.


הפסיכולוג סטנלי מילגרם מאוניברסיטת ייל ביצע ניסויים הבוחנים את הציות לרשויות. תוצאות הניסוי הציגו כיצד בחברה נורמאלית אנשים הופכים למענים שמסוגלים לפצוע ולרצוח בן אדם.
אפשר לקרוא על כך בויקיפדיה.

בזמן שמבצעים עלינו ניסויים בלתי חוקיים על בני אדם, מפעילי ציוד קרינה ביחד עם שימוש במתקני קרינה (גרעיניים: גמא וניטרונים, אלקטרומגנטיים וכד’) במשך 10 שנים האחרונות באופן קבוע מענים אותנו, להלן דוגמאות של סוגי העינויים הכי שכיחים:
1. מאז שרכשנו מד קרינה גמא הם משתמשים באזעקות (כאשר יש רמות קרינה חריגה של גמא באנרגייה גבוהה) כעינוי מניעת שינה (הרבה פעמים כל לילה). אי אפשר לישון בגלל האזעקות, ואי אפשר לכבות מד קרינה מחשש לקבל מנת קרינה קטלנית. כל פעם אנחנו מתעוררים בפחד לקבל מנת קרינה קטלנית כי כפי שהשנים הראו, אחד מבני המשפחה שהוא הכי רגיש למנות קרינה גרעינית התאשפז 3 פעמים לבית החולים עם כל הסימפטומים של acute radiation syndrome. כתוצאה מאיסור לחשוף את זה הרופאים לא רשמו את האבחנה האמתית, אלא כל מיני אבחנות דומות אבל לא לעניין.
2. לאחרונה, בנוסף לשיטת העיניים שתוארה בסעיף 1, שהמציאו מפעילי ציוד קרינה, הם המציאו שיטת עינוי נוספת, הפעם מבוססת על מתקן קרינה ניטרונים. מקרינים על ראש הקרבנות באמצעות מתקן קרינה ניטרונים בעל אנרגיה גבוהה מאוד. המטרה של התקיפה הזאת לצורך עינויים היא לגרום
אקטיבציה למתכות בתותבים וסתימות בשיניים, כלומר מתכות האלו יפלטו קרינה גמא במשך זמן רב אחרי שביצעו את ההקרנה.
פליטת קרינה גמא הזאת גורמת לדלקות קשות מאוד באזור הפה, זה גורם לכאב בלתי נסבל ושורף את השיניים. הקורבן מאבד את השיניים שלו. הם משלבים את זה עם מתקן אלקטרומגנטי רב עצמה המחמם את האזורים שניזוקו, כדי לוודא שהדלקת החמורה תמשך ולהאריך את הכאב.
3. שיטה נוספת שבמיוחד הומצאה כדי לענות את אבא חולה פסוריאזיס, מקרינים באמצעות מתקן קרינה אלקטרומגנטי בתדר גבוה שלא חודר עמוק לגוף, אבל גורם לתחושת הבעירה של העור בשטחים הנגועים במחלה. זה גורם לכאב בלתי נסבל בשטחים הנגועים שעוברים לעצבים שנמצאים לא עמוק, גורם לדלקות של קצוות העצבים (באזור הראש פוגע בעצבי ראיה ושמיעה, באזור המותן גורם לרדיקוליטיס).
4. יש להם מתודולוגיה של הרדמת הקרבן לפאזות של שינה, כאשר משתקת שרירים האחראים על פעילות נשימה – דום נשימה מרכזי (שיתוק מרכז הנשימה של המוח). אנשים קרובים מסביב נבהלים מזה וזה מכניס אותם לחרדה כי הקרבן ניראה מת. הם מנסים להאיר את הקרבן, צועקים לו: “תנשום, תנשום!”, יש סכנה ממשית של זה לגרום לאדם מבוגר לשבץ מוחי, דום לב וכד’. כמו כן הם מסוגלים לשתק את השרירים באזור הגרון ולחסום דרכי הנשימה העליונים – דום נשימה בעזרת מכשול. הקרבן מתחיל בקול רעם להיחנק, זה מעיר את הסובבים בפחד שבקרבן עוד מעט ימות. בצורה כזאת הם מענים על ידי מניעת שינה את כל בני המשפחה. מכיוון שפועלים מספר מפעילי ציוד קרינה בו זמנית, הם יכולים לחולל את זה לכל בני המשפחה בו זמנית.

דברים האלו לא מזכירים אפילו ניסויים רפואיים בלתי חוקיים. זה יותר מזכיר התעללות ועינויים. האנושות מכירה דוגמאות כאלה רק ממחנות ההשמדה.


וזה מחזיר אותנו לשאלה, כיצד אנשים מסכימים לענות בצורה כל כך אכזרית אנשים אחרים?
כפי שהוכח בניסוי מילגרם, זה אפשרי על ידי ציות לרשויות וגם על ידי בחירת מבצעים המתאימים מראש מבחינה מנטלית שאותם גם תיאר מילגרם במחקרו.
מפעילי ציוד קרינה עוברים הכשרה על ידי משרד הביטחון ביחידות מיוחדות בצבא, מכינים אותם בצורה מנטלית כדי שהם יוכלו ללא נקיפות מצפון לענות ולרצוח. בדיוק מפעילי ציוד קרינה משם מענים אותנו באכזריות הרבה ביותר ובמקצועיות.
המשתתפים שכירי חרב - משכנעים על כך שלא יעמידו אותם לדין על עבודת מפעילי ציוד קרינה, לצורך זה נבחרים אנשים בעלי עבר של פושעים, נרקומנים, אנשים אכזריים באופן גנטי - למשל כאלה שבתור ילדים מענים בעלי חיים (לפי מילגרם אנשים כאלה נקראים
אינסטינקטים הנמוכים ביותר), הם מאוד מהר עוברים לרמה מניאקלית ומענים באכזריות פנאטית.
עבור טכנולוגיות עינויים המתוארות כאן יש  גבול קרוב מאוד להפוך את זה לרצח. אמצעים הללו בלתי נראים, זה מתאפשר ידי קרינה, היא חודרת דרך קירות, מפעילי ציוד קרינה שולטים בזה באמצעות מערכות ממוחשבות. בשבילם זה כמו משחק מחשב, זה מנטליות של משחק מחשב אותה מאמצים מפעילי ציוד קרינה הצעירים ולעיתים קרובות גם בני משפחה של מפעילי ציוד קרינה מקצועיים. בשבילם לרצוח אנשים זה משחק.

תוכנית השמדת האזרחים הזאת היא תואמת לאותה למחנות השמדה פשיסטיים איפה ביצעו ניסויים אכזריים בלתי חוקיים בבני אדם, בדיוק כמו שעושים עם משפחתי: ניסויים עם קרינה גרעינית למשל כמו הורסט שומאן ששרף אברי המין תוך גרימת סבל רב.


החומות וחוט טיל של מחנות ההשמדה הפשיסטיים הוחלף אצלנו בחומת ביורוקרטיה שהוקמה  כחלק מתוכנית השמדת האזרחים כדי שאף תלונה של הקורבנות לא תגיע למומחים או אירגונים שיכולים להפסיק את זה. זה נעשה על ידי עובדים ביורוקרטים שהם כמו צבא אמיתי המשתפים פעולה עם התוכנית הזאת.
הסירוב של העובדים הביורוקרטיים האלו להפנות את הפניות שלנו למקומות שצריך כדי להפסיק את זה, זה הציות שלהם לרשות. לפי מילגרם יוצא, שהם מצבעים על אותם הרשויות שאחריות. כך הצלחנו למצוא את הרשויות שאחריות על תוכנית השמדת האזרחים.


עבור משפחתי השואה הזאת כבר התחילה. אם לא לעצור אותה, היא בסוף תבלע את כל העם.
האבסורד הוא שהשואה הזאת קוראת בישראל, מקלט של העם שלנו, במדינה שאמורה להבטיח שהשואה לא תקרה עוד לעולם.
לפי דוגמא של מה שקורה עם משפחתי, ניראה שמימוש תוכנית השמדת האזרחים בארץ יבוצע על ידי אנשי העם השייכים לקהילות שלא חוו את השואה.Many people, and well known scientists from the entire world are asking: will some people agree to hurt Jews  - knowing that this nation has survived The Holocaust.
According to Milgram's experiment,the people will do it if they are under obedience to authority.

The psychologist Stanley Milgram from Yale university performed experiments which check obedience to authority.  The results have shown causes how in normal society people can become torturers which are able to hurt and even murder other people.
During last 10 years radiation equipment operators are performing on us illegal experiments using radiation devices (nuclear: gamma and neutrons, electromagnetic and etc.) regularly overgoing from their task to torture. Here are some examples of common tortures:
1. When we bought Gamma radiation detector they are using alarms (on high radiation dose rates it alarms) for sleep deprivation torture (they are doing it many times every night). Impossible to sleep because of alarms and we cannot turn off the detector, because we are afraid to get lethal radiation dose. Every time we are waking up in fear of the lethal radiation dose. The last years have shown that our fears were real - my father who is most sensitive to radiation doses was hospitalized three times with symptoms of acute radiation syndrome. Due to prohibition, the doctors every time released him with similar but not the exact diagnosis.
2. Lately, in addition to torture method 1, radiation equipment operators invented another torture method, this time using neutron radiation device.  They exposed victim's head to high energy neutrons radiation source. Its use for tortures is because neutron radiation causes gamma activation of metals inside victim's mouth (filling, dentures and etc.), therefore these metals will emit gamma radiation long time after the neutron irradiation.
Emission of gamma radiation causes serious acute inflammations, with insufferable pain and burns the tooth out. The victim is actually loosing his tooth. Moreover operators are combining it with high power electromagnetic radiation which is overheating the injured areas and makes sure that it will get worse   intensifying the pain.
3. Another method was invented specially for people who have psoriasis skin disease like my father has. They are irradiating the victim with high frequency electromagnetic device, the radiation does not penetrate deep, but it heats up the skin and the psoriasis zones get severely burned causing insufferable pain. It also spreads about nerves and organs which are located  not deep under the skin, producing a lot of pain additionally harming sight and hearing nerves - the victim is loosing his sight and hearing.
4. They have methodology for putting the victim into different phases of sleep, when the breathing muscles are kept relaxed (blocking breathing center in brains). People around of victim are getting scared because the victim looks dead, for is breathless. They are trying to wake him up by shouting: "breath, breath!". In this phase there is a danger for the victim to get insult, cardiac arrest and etc. because of hypoxia and alerted blood circulation. In addition they can cause obstructive breathlessness by relaxing the muscles of the throat and soft palate. The victim begins loudly to choke and hoarse, all people around are waking up with fair that the victim will die now of suffocation. Using this method they are depriving from sleep all members of the family.
Because every night several radiation equipment operators are working simultaneously, they can  leave breathless all members of my family at the same time.

Things like that are masked so that are not looking like illegal experiments on humans or abuse and tortures. But victims and their testimonies are making visible our terrifying and true reality. 

This returns us to the question: how can people torture other people with so much cruelty?
The Milghram experiment has proven that it is possible by obedience to authority and by choosing executors who are mentally ready for the mission - as Milgram described them in his work.
Radiation equipment operators are being trained by The Ministry Of Defense in special army units, where they are mentally prepared to do that without pangs of conscience so they could torture and murder. Radiation equipment operators which are coming from there and torturing us with extreme cruelty and high level of professionalism.
Mercenary participants are convinced that they will not be judged or punished for working as radiation equipment operators. Most of them are chosen for being drug addicts, criminals, genetically cruel who  were torturing animals from the childhood and etc. (according to Milgram with lowest moral instincts ), and they very soon are becoming maniacal torturers, torturing with the fanatic cruelty.
Modern technology of tortures which is described here is based on invisible radiation, very easy to use it for killing - the radiation is penetrating walls, radiation equipment is controlled by operators using computer. For them murdering is an exciting computer game, young operators are adopting this mentality very quickly. Younger members of professional radiation equipment operators family usually are joining this work.

Citizens extermination program is a modern equivalent of Nazi extermination camps where  cruel experiments on humans were conducted, exactly like on members of my family today: experiments with nuclear radiation were done by Horst Schumann at Auschwitz who used it to burn gender organs causing terrible pain and suffering.  

The walls and the barbed wire are replaced today with impenetrable bureaucratic barriers which were established to support extermination program of citizens to make sure that victim's applications will never reach experts and authorities which could help stopping it. This is done by special bureaucratic workers who like a real army cooperate with citizens extermination program.
The refuse of these bureaucratic workers to send the application to relevant authorities in order to stop all this, this is their obedience to the authorities. According to Milgram, they are actually pointing to the responsible authorities. This is how we managed to discover which authorities are participating in citizens extermination program.

For my family this holocaust has began. If not to stop it, it will swallow our entire nation. Together with  our families, neighbors  and other surrounding people every hour we all are exposed to dangerous radiation from buildings where operators live when we are walking along the street , from cars driven by operators when we are driving along roads, at supermarkets doing our shopping, at clinics and hospitals  all according to experienced by members of our family radiologic events.
The absurd is, that it is happening in Israel, the country which should be a shelter for our nation, the country which supposed to ensure that The Holocaust will never happen again.
According to experience of my family, the executioners of citizens will originate from communities of our nation which never experienced The Holocaust.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה